Bardzo grożna sytuacja na przejściu dla pieszych w Wąbrzeźnie. Mimo nieustannych apeli mundurowych o zachowanie szczególnej uwagi przez uczestników ruchu podczas zbliżania się do "pasów" nadal dochodzi do groźnych zdarzeń.

W poniedziałek (22 listopada) w Wąbrzeźnie poważne obrażenia odniosła 69-letnia kobieta, przechodząca przez przejście na ulicy Żwirki i Wigury około godziny 8:00. Jak podaje Policja została przetransportowane do szpitala.

- Patrolujący teren miasta dzielnicowy wraz ze strażnikiem miejskim zauważyli leżącą na jezdni starszą kobietę, a kilka metrów dalej osobowego Opla z rozbitą szybą czołową. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na miejsce i udzielili pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie - relacjonuje mł. asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie.

Jak ustalili przybyli na miejsce policjanci, kierująca oplem 30-letnia mieszkanka Wąbrzeźna, potrąciła strszą kobietę. Była trzeźwa, teraz mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. W swoim komunikacie Policja podaje, że prowadząca auto nie zauważyła innej uczestniczki ruchu.