Maćkiewicz pojawił się w toruńskim klubie żużlowym w 1983 roku, ale na debiut musiał czekać kilkanaście miesięcy. Pierwszy mecz ligowy zaliczył w sezonie ’84. W Toruniu występował do 1987 roku. W barwach Apatora zdobył między innymi złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski.

W 1988 nie znalazł klubu i zrobił sobie rok przerwy. Po 12 miesiącach wrócił do jazdy i przez dwa lata występował w barwach GKM Grudziądz, a potem zakończył karierę w wieku 25 lat.

W 2004 wrócił do żużla. Wystąpił podczas pierwszych mistrzostw Torunia w speedway’u na lodzie. Swój start powtórzył również rok później.

Dziś (22 listopada) jego macierzysty klub - Apator Toruń - poinformował o śmierci Piotra Maćkiewicza.- Kolejne w tym roku bardzo smutne wiadomości dotarły do naszego Klubu. Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci Piotra Maćkiewicza naszego wychowanka i zasłużonego zawodnika. Właściciel, zarząd, pracownicy oraz zawodnicy Klubu Sportowego Toruń pragną złożyć kondolencje rodzinie oraz najbliższym - napisał klub w oświadczeniu w mediach społecznościowych.