Będzie komunikacja miejska w Ciechocinku. Kurort uzdrowiskowy chętnie odwiedzany przez mieszkańców regionu, ale też naszego kraju właśnie na to zamierza przeznaczyć środki otrzymane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Plany związane z uruchomieniem komunikacji miejskiej poznaliśmy w zeszłym roku. Jak wówczas zapowiadał burmistrz Leszek Dzierżewicz, mają powstać dwie linie o charakterze okrężnym. To oznacza, że trasy mają rozpoczynać się i kończyć na ul. Kopernika w okolicy nieczynnego dworca kolejowego.

Ciechocinek ma ok. 10 tys. mieszkańców. Teraz zyska nowoczesne pojazdy, które ułatwią życie osobom z tego miasta. Projekt obejmuje zakup ekologicnzych autobusów elektrycznych i budowę przystanku autobusowego wraz z poczekalnią, punktem kasowo-informacyjnym, zapleczem sanitarnym, a także stacją ładowania pojazdów.

Jak wynika z planów, pierwsza linia będzie przemierzała ul. Narutowicza, Jana Pawła II, Kopernika, Bema, al. 700-lecia, Nieszawską, Słowackiego, Polną i Zdrojową. Druga będzie obsługiwała osiedle Słońsk Górny. Dotrze tam przez Narutowicza, Widok, Mickiewicza, Wojska Polskiego i Słońską. Z powrotem autobus będzie jechał ul. Traugutta, Solną, Warzelnianą, Wołuszewską i Kościuszki.