- W trosce o dobro pacjentów, osób odwiedzających i personelu szpitala od dnia 20 października 2021 roku wprowadza się całkowity zakaz odwiedzin do odwołania - poinformowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Placówka poinformowała także, w jaki sposób będzie odbywało się dostarczenie i odbiór rzeczy hospitalizowanych pacjentów.

W Centrum Pulmonologii przy Seminaryjnej 1 paczki podpisane imieniem i nazwiskiem oraz oddziałem, na którym znajduje się pacjent należy przekazać za potwierdzeniem odbioru na portiernię szpitala. Można to zrobić w godzinach 11-12 lub 17-18. W przypadku odbioru pacjent rzeczy szczelnie zapakowane w worek foliowy, opisane imieniem i nazwiskiem, przekazuje do dyżurki pielęgniarek - rano do godziny 10, a popołudniu do 17. Odbiór możliwy jest z portierni po 11 i 18.

Podobne zasady obowiązują w placówce przy Meysnera 9, lecz wyznaczono tam inne godziny. Paczki można przekazać na portiernię w godzinach 9-19 lub 13:30-14:30. Pacjent swoje rzeczy może zanieść do dyżurki pielęgniarek do godziny 10, a ich odbiór możliwy jest z portierni od 11 do 14:30.