We wtorek (19 października) tuż przed godziną 4:00 funkcjonariusze grudziądzkiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym Fordem.

- W trakcie prowadzonej kontroli policjanci stwierdzili, że kierujący przewozi pięciu pasażerów, z czego jeden znajdował się w bagażniku - podaje podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu. Wszyscy pasażerowie twierdzili, że jadą do pracy, ale nie potrafili przekazać żadnych szczegółów. Mundurowi postanowili dokładniej przyjrzeć się sprawie.

Po weryfikacji okazało się, że to mężczyźni w wieku 18 – 27 lat pochodzący z Iraku, którzy nie posiadali dokumentów zezwalających im na pobyt na terytorium RP. Natomiast kierowcą Forda był 32-letni Białorusin. On w naszym kraju znajdował się legalnie, ale jak donosi Policja będzie odpowiadał za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Co dalej z Irakijczykami? - Policjanci powiadomili Straż Graniczną o zatrzymaniu osób, którzy najprawdopodobniej przebywają nielegalnie na terytorium Polski.Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej, która będzie podejmować wobec nich decyzje administracyjne - wyjaśnia Robert Szablewski.