Pokrzywdzony siedział na jednym ze stanowisk, gdy obok niego usiadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich położył na telefonie ulotki o chorym dziecku i zażądał od mężczyzny pieniędzy. Gdy ten odmówił, sprawca zabrał druki wraz z telefonem. Prośba o oddanie smartfona spotkała się z odmową i groźbą pozbawienia życia.

Funkcjonariusze śródmiejskiej komendy zabezpieczyli monitoring w pobliżu miejsca zdarzenia i przekazali rysopis patrolom. Chwilę później kryminalni zauważyli podobnych mężczyzn na skrzyżowaniu Gdańskiej, Dworcowej i Pomorskiej. Policjanci natychmiast ich wylegitymowali. Jeden z nich posiadał ulotki, o których mówił pokrzywdzony.

Sprawcy, 33 i 26-latek zostali zatrzymani. Nie mieli przy sobie telefonu. - Na miejsce przyjechał drugi patrol. Policjanci ustalili, że skradzione mienie ukryli, gdzieś w krzakach w Parku Kazimierza Wielkiego. Telefon został odnaleziony przez kryminalnych - przekazał Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono im zarzut kradzieży rozbójniczej. Sprawcy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przynali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze.

IMG-20211015-WA0001 (1)