Kilka dni temu na łamach "Nowości" pojawił się artykuł o Psychopatach z Olsztyńskiej. Tak w internecie nazwała się grupa młodych mieszkańców Torunia. Nastolatki chwalą się m.in. filmikami, na których upokarzają dzieci, szczególnie tych z dysfunkcjami.

Jak opowiada matka nękanego dziecka, bohaterów swoich nagrań szukają w okolicach bloków socjalnych przy ul. Olsztyńskiej. Sceny z publikowanych filmów pokazują nie tylko alkohol, narkotyki, ale także obnażanie się czy zmuszanie innych do szokujących zachowań.

Członkowie grupy czują się bezkarni. Policja po zgłoszeniach od mieszkańców zwiększyła liczbę patroli w okolicach Olsztyńskiej, ale niewiele z tego wynika.

Na ten problem zareagował prezydent Torunia. Ma się odbyć spotkanie na ten temat z udziałem służ mundurowych. Pojawić się mają na nim także przedstawiciele Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i admnistratora nieruchomości. - Potrzebujemy dokładnej analizy sytuacji i pilnego wypracowania skutecznych rozwiązań. Problemy w tym rejonie muszą się skończyć - stanowczo deklaruje Michał Zaleski.