Prezydent Torunia Michał Zaleski, Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef Kancelarii Prezydenta RP, Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek to tylko niektórzy z gości, zaproszonych na uroczystą inaugurację roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia powstała 20 lat temu, Jej założycielem i pierwszym rektorem był o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Teraz zmienił się jej status. Została Akademią Kultury Społecznej i Medialnej.\ – Chcę z dumą i radością ogłosić, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zakończyła swoje istnienie w czwartek, a od dwóch dni mamy już Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Podczas wykładu inauguracyjnego prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zwracał uwagę na istotną edukacyjną i opiniotwórczą rolę placówki. Z kolei o. Rydzyk dziękował Bogu za uczelnię, w której szuka się prawdy, a nie szerzy ideologię.

Głos zabrał również prezydent Torunia, który zwrócił się do nowych studentów. - Serdecznie witam w naszym mieście wszystkich młodych ludzi, którzy dzisiaj rozpoczynają swoją akademicką edukację w AKSiM i będą gośćmi Torunia przez najbliższe lata! Życzę Państwu udanych studiów i zachęcam do wykorzystania wszystkich atutów naszego miasta – powiedział Michał Zaleski.

Msza św. sprawowana była w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Eucharystii przew. ks. bp Andrzej Suski, biskup senior diecezji toruński.