- W pierwszej kolejności chcemy przebudować i wyremontować istniejące odcinki chodników, w sposób umożliwiający bezpieczną i wygodną jazdę rowerem - informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. W listopadzie mają zostać przebudowane odcinki istniejących ciągów - będą one poszerzone do 3 metrów, aby były dostępne dla pieszych i rowerzystów. Na nawierzchni położony zostanie asfaltobeton.

Nowa nawierzchnia na ciągu pieszo-rowerowym pojawi się wzdłuż ul. Fordońskiej od ul. Kaplicznej do ul. Sochaczewskiej i na kolejnych odcinkach od torów kolejowych do ul. Wiślanej o łącznej długości ponad 1300 metrów. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie także zatoka autobusowa przy Kaplicznej. Zadanie realizuje firma Strabag, która wyceniła wartość prac na ponad 780 tysięcy złotych.

- Na powyższym odcinku do przebudowy pozostaną jeszcze: skrzyżowanie Fordońskiej z Sochaczewską, przebudowa infrastruktury w pobliżu węzła Fordońska-Rejewskiego-Skandynawska oraz budowa kładki rowerowej nad torami kolejowymi. Będą one ujęte już w II etapie prac - przekazał ZDMiKP.

Na razie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na koncepcję dla brakujących odcinków dróg rowerowych od Kaplicznej do Wiślanej (wraz z kładką pieszo-rowerową i obejściem przystanku przy ul. Wiślanej) oraz budową dalszego odcinka w kierunku parku Milenijnego (przy moście Fordońskim). Przetarg ma zostać ogłoszony w tym roku. Jego realizacja ma się odbyć w trybie zaprojektuj i wybuduj.