Katarzyna Zillmann to wioślarka AZS UMK Toruń. Pod koniec lipca wywalczyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Media na całym świecie pisały o toruniance nie tylko ze względu na jej osiągnięcia sportowe.

Po sukcesie Zillmann udzieliła wywiadu dla TVP, podczas którego dokonała tzw. coming outu, ujawniając swoją orientację seksualną. - Bardzo pozdrawiam moją dziewczynę Julię - powiedziała do kamery.

Partnerka torunianki to Julia Walczak. Na co dzień jest kanadyjkarką. Właśnie dlatego Katarzyna oraz Julia zostały zaproszone do programu Dzień Dobry TVN. Sportsmenki opowiadały, jak można pogodzić sportową karierę z miłością.

- Generalnie nawet jak jesteśmy w innych miejscach, to nasz dzień wygląda podobnie. Śniadanie, chwila przerwy, obiad i spanie. Staramy się sobie nie przeszkadzać, bo higiena odpoczynku jest bardzo ważna. Co istotne - czas wolny mamy w podobnych porach, więc jesteśmy w stanie rozmawiać ze sobą przez telefon - zdradziła w programie Zillmann.

Na ten sam temat w programie opowiadali medalista olimpijski - panczenista Konrad Niedźwiedzki oraz jego partnerka Katarzyna Woźniak, która uprawiała tę samą dyscyplinę sportu. - Sport to ciężki kawałek chleba. Wiąże się z długimi wyjazdami, czasem trudnymi momentami, takimi jak porażki, które są jego nieodzownym elementem - stwierdził Niedźwiedzki.

Cały program możecie obejrzeć po kliknięciu TUTAJ.