„Szwejk” na Rynku Staromiejskim przeszedł do historii. W jego miejscu pojawi pub polityka Konfederacji Sławomira Mentzena. Nazwa na razie nie jest znana - w internecie trwa konkurs. W knajpie będą serwowane przede wszystkim burgery oraz piwo.

Jeśli Mentzen załatwi wszystkie formalności w miarę szybko, to pub może zostać otwarty jeszcze w listopadzie. Do tego czasu na pewno będzie poszukiwać pracowników. 34-latek nie ukrywa, że potrzebuje przede wszystkim kucharza.

W internecie pojawiło się ogłoszenie o pracę. Kucharz w nowym pubie na Rynku Staromiejskim będzie mógł zarobić od 25 do 30 zł brutto za godzinę. Poszukiwani są również barmani, kelnerki i osoby do pomocy kuchennej - za pracę na tych stanowiskach będzie można otrzymać od 20 do 23 złotych na godzinę.

- Na rozmowie kwalifikacyjnej spodziewajcie się pytań dotyczących najnowszych prądów filozoficznych i oceny dokonań współczesnej epidemiologii - mówi z przymrużeniem oka Sławomir Mentzen, który nie ukrywa, że jeśli rząd wprowadzi w Polsce kolejne obostrzenia, to jego pub stanie się centrum ruchu oporu przeciwko lockdownowi.

Sławomir Mentzen w 2018 roku wystartował w wyścigu o fotel prezydenta Torunia. Zajął przedostatnie - piąte - miejsce i wywalczył 3,94 % głosów (3184 głosy). Aktualnie jest jednym z liderów kontrowersyjnej partii Konfederacja. W Toruniu prowadzi swoją kancelarię podatkową.