Przemysław Myśliwy był prezesem Fabryki Cukierniczej Kopernik, najstarszej firmy cukierniczej w Polsce. W trakcie jego kadencji toruńskie pierniki stały się znakiem towarowym chronionym w Polsce i na świecie. Również dzięki pracy Myśliwego Fabryka jest liderem markowych pierników na krajowym rynku.

Prezesem zarządu Fabryki Cukierniczej Kopernik był od 2009 roku. Wcześniej przez wiele lat sprawował funkcję dyrektora handlowego. Był ceniony przez współpracowników, samorządowców i lokalną społeczność. Ukończył prawo na UMK, a potem był „Ambasadorem” toruńskiej uczelni. Zmarł w nocy ze środy na czwartek po ciężkiej chorobie.Miał 58 lat.

- Odszedł wyjątkowy, niezwykle ambitny i oddany sprawom naszego miasta człowiek. Trudno w to uwierzyć. Rodzinę, przyjaciół oraz pracowników Fabryki Cukierniczej Kopernik proszę o przyjęcie wyrazów współczucia - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Torunia Michał Zaleski.

Myśliwego wspomina także marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.- Na przestrzeni lat mieliśmy okazję dobrze się poznać. Ceniłem jego serdeczność i profesjonalizm. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny, znajomych oraz współpracowników - napisał gospodarz województwa.