W niedzielę (10 października) przed godziną 20:00 w miejscowości Michałkowo (gmina Tłuchowo) doszło do wypadku -26-letni kierowca osobówki wjechał w dwójkę osób podróżujących motorem. Mundurowi zdradzają nam swoje ustalenia dotyczące przyczyn zdarzenia.

- Kierujący Audi z nieznanych przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadący prawidłowo motorower marki Junak, po czym uciekł - relacjonuje podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Do ujęcia mężczyzny potrzebna była współpraca z funkcjonariuszami z Sierpca (województwo mazowieckie), którzy ustalili kim jest 26-latek i zatrzymali go w miejscu zamieszkania.
W trakcie rozpracowywania sprawy okazało się ta osoba nigdy nie powinna usiąść za “kółkiem”. Ma bowiem dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Mężczyzna był trzeźwy, czego nie można powiedzieć o kierującym motorowerem. 36- latek miał w organizmie ponad 2 promile. Zarówno on jak i jadący z nim 20-latek, z obrażeniami trafili do szpitala - dodaje Małgorzata Małkińska.