W piątek (8 października) około godz. 15:30 do szkoły na toruńskim Rubinkowie wszedł mężczyzna i udał się do piwnicy. Tam zaczął niszczyć drzwi. Niepokojące dźwięki usłyszał jeden z pracowników szkoły. 31-latek przestraszył się i uciekł. Niestety po chwili wrócił i wtedy rozpoczęła się akcja.

\– Mężczyzna nie reagował na polecenia pracowników szkoły i odepchnął jedną z kobiet tak, że doprowadził do uszkodzenia jej ciała - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik KMP w Toruniu.
Do szkoły wezwano policję. Po chwili funkcjonariusze byli na miejscu i zatrzymali napastnika. 31-latek miał przy sobie narkotyki. Policjanci zdradzają nam, że odnaleźli przy nim 3,5 grama białego proszku.

Napastnik już wcześniej był notowany - między innymi za kradzieże, zniszczenie mienia, groźby i narkotyki. Teraz 31-latek będzie musiał siedem razy w tygodniu zgłaszać się na komisariat w ramach nałożonego na niego dozoru. Ponadto obowiązuje go zakaz opuszczania kraju, kontaktu z pokrzywdzonymi i zbliżania się do pracowników i uczniów szkoły oraz przebywania na terenie należącym do placówki. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.