Jedna osoba z obrażeniami ciała trafiła do szpitala po wypadku, do którego w piatek (8 maja) doszło na skrzyżowaniu ul. Hallera i Al. 3 Maja Nowem w okolicach Świecia. To 68-letni rowerzysta.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 67-letni kierujący samochodem marki Saab nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego potrącił jadącego rowerem 68-latka, a następnie wjechał w Renault Lagunę, której 61-letni kierowca chciał skręcić w lewo na skrzyżowaniu - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Tego niebezpiecznego zdarzenia można było uniknąć. Niestety po raz kolejny na polskich drogach groźny wypadek spowodował pijany kierowca. Policjanci, który pracowali na miejscu kraksy wyczuli woń alkoholu od 67-latka i sprawdzili jego trzeźwość.

- Badanie alkomatem wykazało w organizmie 67-latka ponad 2,3 promila - dodaje Joanna Tarkowska. Mundurowi wykonali oględziny, zabezpieczali ślady i ustalili świadków.

Teraz trwa policyjne dochodzenie, które ma pozwolić wyjaśnić wszystkie okoliczności i przyczyny tego wypadku. Sprawca zdarzenia za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.