We wtorek (12 października) startująprace budowlane związane z inwestycją za 190 mln złotych. Chodzi o linię tramwajową na dynamicznie rozwijające się os. JAR. Uwaga! To oznacza utrudnienia dla mieszkańców Torunia, nie tylko tych zmotoryzowanych.

Na odcinku Szosy Chełmińskiej (od Dekerta do Bema) prace będą prowadzone po zachodniej stronie ulicy (od strony Biedronki). Ruch drogowy odbywać się będzie tak jak dotychczas, czyli dwukierunkowo, ale na zwężonym odcinku jezdni, z ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Wyłączony z użytkowania zostanie chodnik znajdujący się po zachodniej stronie od wysokości marketu do ul. Dekerta. Parking przy Biedronce ma być niedostępny. Do sklepu dojedziemy od strony Bema po tymczasowym odcinku drogi.

Z kolei prace na odcinku ul. Długiej od Szosy Chełmińskiej do Mohna będą realizowane przy całkowitym zamknięciu ruchu dla pojazdów. Pojawią się obazdy.

Drogowcy planują też zamknąć skrzyżowanie Legionów z Inżynierską, ale tylko na czas niezbędnych do realizacji prac. Roboty, ale już raczej bez żadnych drogowych komplikacji będą też prowadzone na ul. Watzenrodego - od Hubego do Grasera i od Grasera do Strobanda.

Z powodu robót w rejonie inwestycji inaczej będzie kursowała komunikacja miejska - zmienioną trasą pojadą autobusy linii nr 16 i 34. Przystanek autobusowy "Bema" przy sklepie Biedronka zostanie przeniesiony w okolice targowiska na wysokości ul. Dekerta.

Od czasu budowy trasy na kampus UMK nie było tak dużej inwestycji w infrastrukturę tramwajową.

Umowę na budowę nowej linii tramwajowej do tzw. osiedla Jar podpisano 30 sierpnia. Wykonawcą jest konsorcjum firm Balzola Polska i Intop Warszawa. Koszt budowy to 190 mln zł. Zakończenie inwestycji planowane jest do 31 maja 2023 roku.