To nowy pomysł na legendarnego „Szwejka” na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Prowadzony w tym miejscu biznes upadł w czasie epidemii koronawirusa. Lokal aktualnie jest zamknięty, ale już trwa w nim remont.

Nowym najemcą został Sławomir Mentzen, były kandydat na prezydenta Torunia oraz jeden z liderów Konfederacji. \– Posiadanie własnego pubu jest jednym z moich młodzieńczych marzeń, a te warto realizować, gdy tylko ma się takie możliwości - mówił Mentzen kilka tygodni temu.

Nazwa knajpy nie jest jeszcze znana. W internecie trwa konkurs - najkreatywniejsze pomysły zostaną nagrodzone zestawami piwa, a zwycięzca otrzyma nagrodę specjalną. Na razie wiadomo tylko tyle, że w lokalu polityka będą serwowane przede wszystkim burgery oraz piwo.

Pub może mieć też zadanie polityczne. Mentzen zapowiada, że jeśli rząd wprowadzi w Polsce kolejny lockdown, to jego pub stanie się centrum ruchu oporu przeciwko lockdownowi.

- Nie będę ukrywał, że taki jest nasz plan. Cały rok namawiałem właścicieli punktów gastronomicznych, aby otworzyli swoje biznesy. Sam nie mogłem tego zrobić, ale teraz będzie inaczej. Dlatego jeśli będzie lockdown, to nie będziemy się do niego stosować - mówi w wywiadzie dla kanału „Nam Zależy” Sławomir Mentzen.

Lokal ma zostać otwarty jeszcze w listopadzie. Jednak Mentzen podkreśla, że wiele zależy od decyzji urzędników - browar musi zdobyć wiele niezbędnych dokumentów np. koncesję na alkohol.