Po wrześniowym wypadku autokaru w powiecie toruńskim służby miały mnóstwo pracy. Przypomnijmy, na drodze gminnej Wytrębowice - Kowróz autobus wjechał do rowu. Grupa 31 dzieci plus opiekunowie jechała z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie.

Przez kilka godzin trwało wyjaśnianie okoliczności wypadku i zabezpieczanie tego miejsca. Po całym zdarzeniu strażacy z OSP KSRG Papowo Toruńskie, którzy pracowali na miejscu, w mediach społecznościowych informowali, że w tym czasie wspracia - głównie psychicznego - udzielono wielu dzieciom. Między innymi zostały im rozdane wszystkie maskotki, które jednostka miała przygotowane na wypadek tego typu zdarzeń.

W związku z tym niemal od razu rozpoczęła się zbiórka, która miała pomóc uzupełnić „zapasy”, gdyby w przyszłości znów zaistniała konieczność podobnego wsparcia. Można było dostarczać maskotki i pluszaki do remizy, bądź skontaktować się ze strażakami. Teraz wiemy już, że akcja „pluszowy bohater” zakończyła się ogromnym sukcesem.

- Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania! Dziękujemy z całego serca wszystkim zaangażowanym. W związku z tak ogromną ilością pluszaków jednogłośnie stwierdziliśmy, że rozgospodarujemy maskotki między innymi jednostkami na terenie naszego powiatu. Cieszymy się, że pluszaki dostały drugie życie, a ich obecność, może wprowadzić uśmiech na twarzy dzieci w stresujących sytuacjach. JESTEŚCIE WIELCY! - napisali przedstawiciele OSP KSRG Papowo Toruńskie w mediach społecznościowych.

W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się informacji, gdzie trafią zebrane pluszaki.