Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu było przyczyną wypadku, do którego w czwartek (7 października) doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Browina w pobliżu stacji Orlen między Toruniem a Chełmżą.

- Informację o tym drogowym zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki otrzymaliśmy o godz. 18:14 - poinformował asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce ustalili, że sprawcą wypadku była kobieta, która siedziała za kółkiem Volkswagena. To ona wymusiła pierwszeństwo przejazdu, a następnie zderzyła się z TIR-em marki Scania.

W akcji ratunkowej uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej, przyjechała też karetka pogotowia ratunkowego. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia nikomu nic groźnego się nie stało. Kobieta otrzymała mandat i punkty karne.

Okoliczni mieszkańcy zwracają uwagę na to, że skrzyżowanie, gdzie doszło do wypadku nie należy do bezpiecznych.- Czas pomyśleć o sygnalizacji - sugeruje pani Marta. Na miejscu obowiązuje znak STOP, ale - jak przyznają kierowcy - czasami trudno włączyć się do ruchu.

Na razie kierowcom nie pozostaje nic innego jak tylko zachować czujność.