Do tego zdarzenia doszło 27 września, jednak dopiero teraz ujawnione zostały szczegóły tego zdarzenia przez Okręgowy Insepktorat Pracy w Bydgoszczy.

Okazuje się, że wspomnianego dnia około godz. 15:00 na terenie zakładu produkcji artykułów spożywczych w miejscowości Ostaszewo (powiat toruński) jeden z pracowników chciał wyjąć kęsek pieczywa z podajnika linii piekarniczej i położył się na stole dolnym. Niestety po chwili część jego tułowia została dociśnięta przez ruchomy element stołu górnego.

W wyniku tego wypadku mężczyzna musiał trafić do szpitala. Lekarze poinformowali, że poszkodowany ma złamane żebra oraz liczne uszkodzenia wewnętrzne. W zakładzie pracy w Ostaszewie był osobą wykonującą pracę zarobkową w ramach zawartej umowy cywilnoprawnej. PIP zakwalifikował ten wypadek jako ciężki.

Również we wrześniu doszło do poważnego wypadku w zakładzie obróbki drewna w podtoruńskim Lulkowie. 3 września około godz. 13:30 podczas układania drewnianych kłód nastąpiło osunięcie bali, która następnie uderzyła jednego z pracowników w nogę. Niestety doszło do wieloodłamowego złamania kości nogi.