W połowie października wystartuje „Ekler”. Serial będzie opowiadał o katolickiej telewizji „Wytrwamy”, która swoją siedzibę ma w Toruniu. Kilka lat temu prawdziwą furorę zrobił w Polsce serial satyryczny „Ucho Prezesa”.

Tej jesieni nowym hitem internetu ma być produkcja „Ekler”. Będzie to opowieść o katolickiej telewizji „Wytrwamy”, którą kieruje „ojciec przewodnik”. Oczywistą inspiracją jest w tym przypadku ojciec Tadeusz Rydzyk z Torunia i redakcje, którymi zarządza.

W „Eklerze” nie zabraknie również polityków. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z planu serialu. Widać na nich między innymi prezydenta Andrzeja Dudę, byłą premier Beatę Szydło czy ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Co ciekawe w serialu zagrają znani aktorzy. W „Eklerze” wystąpią między innymi Bartek Kasprzykowski, Piotr Cyrwus, Krzysztof Skiba czy Aleksandra Szwed. Z kolei szefową projektu będzie „królowa kabaretu” Beata Harasimowicz, która przez ponad dwie dekady pracowała w Telewizji Polskiej jako reżyserka i scenarzystka wielu programów kabaretowych.

Premiera została zaplanowana na 14 października. Wszystkie odcinki będą publikowane na kanale „Ekler” na YouTubie.