W minioną sobotę (18 września) ok. północy przy ul. Batorego w Toruniu doszło do pożaru sterty śmieci. Na miejsce wezwani zostali strażacy. Ogień został szybko opanowany, ale nie tylko z nim musiele zmierzyć się mundurowi.

Podczas akcji gaśniczej napadło ich czterech zamaskowanych mężczyzn. - Sprawcy kierowali wobec strażaków wyzwiska i grozili im. Ponadto jeden z mężczyzn usiłował wtargnąć do wozu bojowego a po wezwaniu do jego opuszczenia uderzył funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej kilkukrotnie ręką w kask i groził mu - mówi asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Niestety, napastnicy uciekli z miejsca tego zdarzenia i do dziś są poszukiwani. Stąd apel policji o pomoc. Funkcjonariusze proszą osoby, które mają wiedzę o tym zdarzeniu lub znają sprawców tego przestępstwa o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu (ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07), dyżurnym KMP Toruń (47 754 23 68).

Można też kontaktować się mailowo (dyzurny-torun@bg.policja.gov.pl) lub telefonicznie (nr alarmowy 112). Policja zapewnia anonimowość.