Trwa modernizacja torowiska tramwajowego na Bydgoskim Przedmieściu. Z tego powodu od tygodnia na skrzyżowaniu Reja z Broniewskiego obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu.

Jak podaje portal "Oto Toruń" nie wszyscy mieszkańcy są z niej zadowoleni. - Roboty w dużym stopniu skomplikowały życie mieszkańcom Bydgoskiego Przedmieścia i nie tylko. - To zostało źle zaplanowane. Panuje kompletny chaos - twierdzi pani Katarzyna. Podobnego zdania jest też pan Marek, dla którego niejasne jest oznakowanie drogowe.

Najważniejszą zmianą jest zamknięty przejazdu przez tory. Nie ma możliwości skrętu w lewo z Broniewskiego w kierunku kampusu UMK oraz skrętu w lewo z Reja w Broniewskiego w kierunku centrum. To też duże utrudnienia dla studentów wracających do Torunia na kolejny rok akademicki.

Jak wyjaśnia MZK, obowiązują objazdy zarówno w kierunku UMK (od pl. Skalskiego ulicami Szosa Okrężna, Gagarina, Reja), jak i centrum miasta (ulicami Reja, Gagarina, Sienkiewicza, Broniewskiego). Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. Prace na tym fragmencie powinny się zakończyć w grudniu.