- Wczoraj (21 września) przed godziną 10 pracownik nakielskiej komendy zauważył dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń w budynku „B” komendy. Okazało się, że w pomieszczeniu na drugim piętrze wybuchł pożar - relacjonują mundurowi.

To był początek scenariusza ćwiczeń, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji na wypadek pożaru w nakielskiej jednostce. Niemniej akcję przeprowadzono, tak jakby rzeczywiście doszło do zagrożenia zdrowia i życia policjantów.

Osoba, która "zauważyła" pożar od razu zaalarmowała dyżurnego jednostki i rozpoczęła się ewakuacja osób przebywajacych w pomieszczeniach służbowych. Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną z Nakła nad Notecią.

- Bardzo duże zadymienie spowodowało spowodowało, że w szatni zlokalizowanej przy pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar, zostały uwięzione dwie osoby - relacjonuja przebieg akcji policjanci. Działania porowadzone w ramach tych ćwiczeń pozwoliły sprawdzić procedury przyjęte w przypadku tego typu sytuacji.

Ostatecznie jeden z poszkodowanych został wydobyty z pomieszczenia przez strażaków przy użyciu podnośnika, drugą osobę wyprowadzono klatką schodową. Warunki jakie zostały stworzone, by całą akcję uczynić maksymalnie autentyczntyczną możecie zobaczyć na zdjęciach, które umieszczamy w naszej galerii.