Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszała 17-letnia mieszkanka powiatu aleksandrowskiego. Kilka dni temu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kart bankomatowych na terenie jednego ze sklepów w Służewie.

- Klientka wykorzystała fakt, że ekspedientki pozostawiły torebki bez nadzoru i z ich wnętrza dokonała kradzieży dwóch kart płatniczych - tłumaczy asp. Marta Białkowska - Błachowicz z KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Mudurowi ustalili, że płacąc jedną z nich, podczas kilku transakcji spowodowała straty na ponad 400 złotych. Policjanci z Aleksandrowa na podstawie uzyskanych informacji ustalili i szybko zatrzymali 17-latkę. Po nocy spędzonej w areszcie zostały jej postawione zarzuty.

Warto dodać, że zgodnie z przepisami wykonanie płatności cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela traktowane jest jako kradzież z włamaniem na konto bankowe, za co grozi wyższa odpowiedzialność karna. W związku z tym 17-latka sprawca odpowie nie tylko za kradzież kart płatniczych, ale również za kradzież z włamaniem na konto bankowe! Z tego właśnie wynika, że dziewczynie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.