Kolejna niebezpieczna sytuacja na drogach w Grudziądzu. Niedawno informowaliśmy o potrąceniu pieszego na pasach. Teraz auto uderzyło w autobus komunikacji miejskiej. do tego zdarzenia doszło wczoraj (16 września) w godzinach popołudniowego szczytu.

Powiadomienie wpłynęło o Komendy Miejskiej tuż po godzinie 15:00. Mundurowi udali się na ul. Dworcową, gdzie miał miejsce wypadek. Po rozmowach ze świadkami i dzięki zabezpieczeniu nagrań z monitoringu wizyjnego są już w stanie zrelacjonować prawdopodobne przyczyny wypadku.

- Kierujący Volkswagenem Polo poruszał się ulicą Dworcową z kierunku ulicy Królewskiej w kierunku ulicy Hallera. W czasie wykonywania manewru wyprzedzania innego samochodu osobowego, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w tył autobusu miejskiego, a następnie zjechał na chodnik uderzając w betonowy murek - podaje podkom. Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Na tym jednak nie koniec pracy mudurowych. Okazuje się, że po zdarzeniu wszystkie osoby, które podróżowały osobówką uciekły w kierunku pobliskiego osiedla. Na miejscu pracowali zatem policyjni technicy oraz przewodnicy psów służbowych.

Funkcjonariusze poinformowali nas również, że Volkswagen nie ma aktualnego przeglądu technicznego oraz oboowiązkowego ubezpieczenia OC. Pojazd został zabezpieczony na parkingu do celów procesowych, a śledczy ustalają kto kierował autem.

Na szczęście w chwili zdarzenia na chodniku nie było osób pieszych. Ponadto żaden z pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń ciała. Na miejscu pracowali policyjni technicy oraz przewodnicy psów służbowych.