- Budowa kosztować będzie 7 mln zł, z czego blisko połowa to środki, które udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Wszystko wskazuje na to, że już na początku przyszłego roku rozpoczną się pierwsze zajęcia w nowych salach "Bajki" - mówi burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz.

3_Bajka

Jak zapewniła Małgorzata Kobusińska, dyrektor Przedszkola "Bajka" będzie to obiekt na miarę XXI wieku. Swoje gabinety będą mieli tam również specjaliści (w tym logopeda, psycholog), wspierający rozwój dzieci. Ponadto, powstaną m.in. sala integracji sensorycznej, wyposażona w sprzęt najnowszej generacji oraz sala gimnastyki korekcyjnej i wyciszenia. Powierzchnia użytkowa obiektu to będzie blisko 800 metrów kwadratowych. Wybudowane zostaną dwie kondygnacje.

8_Bajka

- Dotychczas udało się zrealizować ponad 40 procent inwestycji. Wykorzystaliśmy m.in. 500 metrów sześciennych betonu, 45 ton stali, 12,5 tysięcy cegieł już zostało wmurowanych. Jesteśmy przekonani, że budynek ten będzie służył dzieciom przez wiele lat i stanie się wizytówką Ciechocinka, który wspiera taką inwestycją rodziny - mówił Krzysztof Szurgot, prezes firmy KJS Szurgot, który jest wykonawcą inwestycji.

KonferencjaPrasowa_1.11.2