W środę 1 września Mikołaj Bogdanowicz oficjalnie przedstawił drugiego wicewojewodę kujawsko-pomorskiego, Radosława Kempińskiego. - Mamy bardzo dużo zadań, w ostatnich latach coraz więcej. Rośnie rola administracji rządowej w terenie. Najważniejsze zadania, którymi się zajmujemy to zarządzania kryzysowe, wspieranie służby zdrowia w ramach walki z pandemią czy walki z ASF-em, o której być może mało się mówi, ale również jest dla bardzo trudna i dotkliwa - argumentował decyzję o powołaniu kolejnego wicewojewody Bogdanowicz.

Dotychczasowy zastępca wójta gminy Sicienko ma odpowiadać przede wszystkim za sprawy związane z infrastrukturą. - Wszystkie decyzje, na wszystkie duże strategiczne inwestycje realizowane przez głównych inwestorów, jak GDDKiA, PKP, PGNiG, Energa, Enea, Polska Grupa Gazownicza, przechodzą i są wydawane przez Urząd Wojewódzki. Liczba decyzji, które w tej chwili wydaje UW przez Wydział Infrastruktury wzrosła o 100% w stosunku do roku 2015 roku - powiedział wojewoda kujawsko-pomorski.

IMG_20210901_101751

- Doświadczenie pana wicewojewody w samorządzie, będzie wykorzystane w sposób właściwy i pełny - wesprze nas w wielkim procesie inwestycyjnym - zapewnia Bogdanowicz. - Swoją pracowitością i zaangażowaniem w pełni będą w stanie wspomóc KPUW - deklaruje Kempiński. Nowy wicewojewoda przez blisko 16 lat był nauczycielem. W 2014 roku został wybrany radnym powiatu bydgoskiego na V kadencję. Również w kolejnych wyborach uzyskał wymagane poparcie. Od stycznia 2019 roku pełnił funkcję zastępcy wójta gminy Sicienko.

- Głównie nadzorowałem pracę Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Przez pewien okres czasu również inwestycji i rozwoju, natomiast później sekcji oświaty kultury, sportu oraz dróg i ochrony przeciwpożarowej - przypomniał Kempiński. Wojewoda wyraził przekonanie, że dzięki kolejnej osobie w KPUW uda się być bliżej ludzi, bo pozwoli to na reprezentowanie urzędu na większej liczbie uroczystości. W tej roli nowy wicewojewoda pojawił się na obchodach 82. rocznicy wybuchu II WŚ.