W środę przed godziną 10 na terenie jednego z kompleksów leśnych w miejscowości Zabartowo w gminie Więcbork mężczyzna zbierał grzyby. Podczas wędrówki natknął się na leżące u brzegu stawu dwa niewybuchy Mężczyzna o swoim znalezisku od razu powiadomił służby. Na miejsce skierowano patrol policji.

- Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Okazało się, że znalezione niewybuchy to pochodzące z czasów wojny pociski artyleryjskie - poinformowała Małgorzata Warsińska, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim. W tym wypadku mężczyzna, który znalazł pociski zachował się bardzo rozsądnie, natychmiast informując dyżurnego komendy.

Policjanci przypominają, aby nie dotykać tego typu znalezisk, w żadnym wypadku ich nie przenosić, odkopywać czy próbować przy nich manipulować. Podobnie jak w tej sytuacji, o znalezieniu niewybuchy należy powiadomić najbliższą jednostkę, a miejsce w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

niewybuchy (1)

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie