Z tej okazji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. Kierujący nie byli karani mandatami, ale apelowano, aby jeździli wolnej i bezpiecznej. Dzieciom, które podróżowały w kontrolowanych autach funkcjonariusze wręczali maskotki i odblaski, a osobom za kierownicą ulotki, naklejki i inne gadżety promujące bezpieczeństwo.

- Święto patrona kierowców to doskonała okazja, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i zwrócić im uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków - przekazał Remigiusz Rakowski z WRD KWP Bydgoszcz. - Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie - dodał.

Policjanci przypominali, aby jeździć bezpiecznie nie tylko od święta, ale każdego dnia. W województwie kujawsko-pomorskim od stycznia do czerwca doszło do 362 wypadków, w których śmierć poniosło 60 osób, a 381 zostało rannych.