Iwona Hartwich, poseł na Sejm z Torunia zapowiada interwencję u burmistrza Gniewkowa Adama Straszyńskiego. Sprawa dotyczy przydzielenia lokalu zastępczego dla jednej z mieszkanek – pani Henryki (nazwisko do wiadomości redakcji).

Zgodnie z informacją posłanki kobieta jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Zgodnie z wyrokiem sądu miała opuścić dotychczas zajmowany przez nią lokal przy ul. Sobieskiego. Jednocześnie uznano, że** pani Henryce przysługuje prawo do lokalu socjalnego przydzielonego przez gminę. **

- 29 czerwca 2021 roku Gmina Gniewkowo złożyła (…) ofertę najmu socjalnego lokalu położonego przy ul. Paderewskiego10/14 o powierzchni 9,23 mkw., składającego się z jednego pomieszczenia – czytamy w interwencji poselskiej.

Do tego obiekt nie ma oddzielnej łazienki – co, biorąc pod uwagę stan zdrowia kobiety, jest sporym problemem.- Zaproponowany przez Pana lokal w żaden sposób nie spełnia warunków lokalu przystosowanego do potrzeb i możliwości osoby niepełnosprawnej – pisze posłanka do burmistrza Straszyńskiego.

Hartwich pyta jeszcze o motywacje, którymi kierował się włodarz Gniewkowa składając taką ofertę oraz o to, czy w gminnych zasobach nie ma lokalu o większej powierzchni z wyposażeniem odpowiadającym potrzebom schorowanej osoby.

Redakcja „Oto Region” również zapytała Urząd Miasta o całą sytuację. Urzędnicy odpowiadają, że burmistrz ustosunkuje się do powyższej sprawy po otrzymaniu oficjalnego pisma od p. poseł Hartwich. Do piątku bowiem pismo nie wpłynęło do Urzędu.

Do sprawy będziemy wracać.