W Toruniu to na 1000 mieszkańców przypada dokładnie 686,3 pojazdów. Ich liczba systematycznie rośnie. W związku z tym zewsząd słychać narzekania na brak miejsc parkingowych na terenie miasta. Urzędnicy oczywiście biorą pod uwagę te głosy. Między innymi z tego względu już niedługo w Toruniu powstaną dwa ogromne gmachy parkingowe - „Park&Ride”.

Pierwszy zostanie wybudowany przy ul. Dziewulskiego. Dwupoziomowy parking będzie mieć 222 miejsca parkingowe.- Ponadto na poziomie "zero" zaplanowano toalety, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz zadaszoną pętlę autobusową. Pojawią się tu także punkty usługowe - zdradza rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Drugi nowoczesny, ale nieco skromniejszy parking pojawi się przy ul. Olimpijskiej. Tam będzie mogło zaparkować 217 samochodów. Drogowcy informują, że nad bezpieczeństwem aut będzie czuwać monitoring zewnętrzny i miejski.

Parkingi zostaną zlokalizowane na obrzeżach miasta. Skąd taka decyzja urzędników? - Parkingi zlokalizowane na obrzeżach Torunia umożliwią bezpieczne zaparkowanie samochodu i kontynuację podróży do centrum komunikacją miejską na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu mieszkańcy, studenci i turyści będą mogli swobodnie poruszać się po mieście, a podróż tramwajem lub autobusem będzie oznaczać skrócenie czasu przejazdu - tłumaczy Kobus-Pęńsko.

Na razie drogowcy poszukują wykonawcy inwestycji. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 12 sierpnia. Sprawdźcie wizualizacje obu obiektów w naszej galerii.