Tematyka fotografii jest dowolna. Na zdjęciu mogą być ujęte charakterystyczne miejsca lub takie, które są mniej znane. Mogą to być fotografie krajobrazu, ale też mieszkańców tej części Bydgoszczy. Organizatorem konkursu "Bartodzieje w obiektywie fotograficznym" jest Rada Osiedla Bartodzieje. Już teraz zapowiedziano, że najlepsze prace mogą zostać zaprezentowane na pokonkursowej wystawie. Dzięki temu zdjęcia dotrą do większej grupy osób.

Zachętą dla uczestników powinny być także atrakcyjne nagrody. Udział w zabawie mogą wziąć osoby poniżej 18 roku życia, ale muszą mieć podpisaną i przesłaną zgodę rodziców. Zwycięzca otrzyma statyw fotograficzny, a dwie kolejne osoby odpowiednio dysk zewnętrzny oraz bon na wydruk zdjęć o wartości 100 złotych. Prace konkursowe można zgłaszać w terminie od 23 lipca do 24 września. Po 25 września nadesłane na konkurs zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej oraz profilu Rady na Facebooku. Trzej autorzy, którzy od momentu publikacji do 10 października otrzymają najwięcej polubień, otrzymają bon na wydruk zdjęcia o wartości 50 złotych.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres ro.bartodzieje@gmail.com. W temacie wiadomości uczestnik musi wpisać: "Konkurs fotograficzny Bartodzieje". Przesłane fotografie - maksymalnie 3 - powinny być zapisane w formacie JPG w rozdzielczości minimum 4000x3000 pikseli. Prace oceni komisja konkursowa, w skład, której wejdzie trzech członków RO Bartodzieje oraz fotograf Piotr Ulanowski. Wyniki całego konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości do 15 października.