Wakacje to nie tylko wyjazdy, ale bywają też nudne. Być może to jest powodem kompletnie bezmyślnych zachowań nastolatków w Toruniu.

Kilka dni temu strażnicy miejscy zatrzymali o godz. 4:15 nad ranem trzy młode dziewczyny w wieku od 14 do 18 lat. „Artystki” rysowały po jednym z obelisków w Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939 przy ulicy Uniwersyteckiej w Toruniu.

W ostatnich dniach w Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej znowu pojawili się młodzi ludzie, którzy niszczyli obelisk i pobliski przystanek MZK. Na widok nadjeżdżającego radiowozu dewastatorzy zaczęli uciekać w przeciwnych kierunkach.

- Dzięki pomocy operatora monitoringu strażnicy grupy interwencyjnej szybko ujęli jednego ze sprawców przy ulicy Dąbrowskiego. Okazał się nim niespełna 14-letni chłopiec. Drugi wandal został zatrzymany przy ulicy Uniwersyteckiej - mówi Adam Kowalski z toruńskiej straży miejskiej.

Park Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej znajduje się przy ul. Uniwersyteckiej, nieopodal Dworca PKS. Pod koniec 2018 roku w jego centralnym miejscu odsłonięto pomnik upamiętniający zamordowanych przez hitlerowców jesienią 1939 roku mieszkańców dawnego województwa pomorskiego. W ramach tego projektu park zyskał także nową zieleń oraz małą architekturę.