Stronę prowadzi Fundacja Alivia. Można na niej sprawdzić jak daną placówkę oceniają pacjenci oraz ich bliscy. W bazie łącznie znajduje się 108 szpitali i prawie 3 500 lekarzy. Ocenie podlegają szpitale, które w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują przynajmniej dwie z trzech procedur: chemioterapię, radioterapię i chirurgię onkologiczną. Noty przyznawane są w skali od 1 do 5. Dotyczą organizacji i sposobu leczenia, opieki personelu medycznego, przestrzegania praw pacjentów oraz ich poczucia komfortu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy na portalu zostawiono blisko 2,5 tys. opinii.

- Mierzenie zadowolenia pacjentów z oferowanej im opieki jest niezmiernie istotne, ponieważ poziom satysfakcji chorego wpływa na zaufanie do lekarza, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na relację z nim i przekłada się na skuteczność leczenia, np. poprzez stosowanie się do zaleceń - tłumaczy Agata Polińska, wiceprezes Fundacji Alivia. - Możliwość wyrażenia swojej opinii i poziomu satysfakcji ze świadczonych usług upodmiotawia pacjenta w systemie opieki zdrowotnej i sprawia, że jego doświadczenie staje się istotnym wskaźnikiem, na który wszyscy interesariusze powinni zwracać uwagę, co obecnie nie zawsze ma miejsce - dodaje.

W województwie kujawsko-pomorskim największym uznaniem cieszy się Centrum Onkologii, Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, który oceniono na 4,4. Pod uwagę brano tylko placówki z ponad 150 opiniami. W przypadku najlepszej w regionie na portalu wypowiedziało się na jej temat 691 osób, co jest najwyższym wynikiem. Drugie miejsce w zestawieniu z oceną 4 (169 głosów) zajmuje Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu.

W kraju najlepiej oceniany jest Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Średnia uzyskana ze 198 głosów to 4,7. Kolejne miejsca zajmują Zamojski Szpital Niepubliczny - 4,6 (181) oraz Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie - 4,5 (189).