W sobotę 17 lipca na plaży pojawili się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz innych komend miejskich i powiatowych z garnizonu. Wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Koronowie skupili się na uświadamianiu, jak zapewnić bezpieczny odpoczynek nad wodą w trakcie wakacji.

- W ramach działań profilaktycznych przygotowane zostały różnego rodzaju konkursy i zabawy edukacyjne związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji - przekazała Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - W trakcie trwania imprezy dzieci mogły poznać pracę technika policyjnego, obejrzeć sprzęt policyjny, oznakować rower oraz dzięki współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zapoznać się z prelekcją profilaktyczną związaną z zasadami korzystania z numeru alarmowego 112 - dodała.

Na plaży można było spotkać się z przewodnikiem psa służbowego z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy. Po pokazie tresury omówił on bezpieczne zachowania w kontakcie z czworonogiem. Największym zainteresowaniem osób zgromadzonych na plaży cieszył się pokaz ratownictwa wodnego, w którym wzięli udział mundurowi z KMP w Bydgoszczy, Włocławku i Toruniu, KPP w Inowrocławiu, ratownicy WOPR i Ochotnicza Straż Pożarna.

Całe wydarzenie prowadzone była w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Podczas spotkania mundurowi zachęcali też młodzież do wstąpienia w szeregi policji w ramach akcji "Zostań kimś wyjątkowym". Najmłodsi mogli spotkać się z maskotką kujawsko-pomorskiej policji - Polfinkiem oraz maskotką Banku Spółdzielczego w Koronowie - Bankusiem.