Kryminalni z Włocławka ustalili, że mieszkaniec Brześcia Kujawskiego posiada w mieszkaniu narkotyki. Te informacje postanowiono sprawdzić bezpośrednio u źródła. W mieszkaniu 36-latka znaleziono znaczne ilości podejrzanych substancji: białego proszku, suszu roślinnego i tabletek, które następnie zabezpieczono do badań. Okazało się, że to amfetamina, marihuana i ekstazy o łącznej wadze 1,5 kilograma. Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzut nielegalnego posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Podejrzanego doprowadzono do prokuratury, a następnie do sądu, którego decyzją 36-latek trafił na 3-miesięczny areszt.

W Lipnie policjanci pracowali nad sprawą dilera, który rozprowadzał narkotyki na terenie powiatu. Również tu ustalono, że podejrzany trzyma środki w domu. Miejsce jego zamieszkania zostało przeszukane - znaleziono tam 26 gramów amfetaminy. Tego samego dnia zatrzymano w tej sprawie 18-latka. Kryminalni mają też listę osób, którym sprzedawał narkotyki, ale nadal ustalają kolejnych świadków.

Mieszkaniec gminy Lipno usłyszał zarzuty, w tym posiadania i udzielania narkotyków, także małoletnim, za co grozi mu nie mniej niż trzy lata pozbawienia wolności. Górna granica kary to 10 lat więzienia. Również tego mężczyznę aresztowano na trzy miesiące. Zarzut posiadania narkotyków usłyszał także inny mieszkaniec Lipna, u którego w ubiegłym tygodniu znaleziono 8 gram amfetaminy, za co grożą mu 3 lata więzienia.

IMG_20210719_093006
KPP w Lipnie