Trzy lata musieliśmy czekać na kolejną serię „Rojsta”. W pierwszej fani zachwycili się historią dwóch dziennikarzy - w ich role wcielili się Andrzej Seweryn oraz Dawid Ogrodnik - którzy mieli wątpliwości, co do sprawy morderstwa prostytutki i komunistycznego działacza.

W drugim sezonie jesteśmy już po transformacji - mamy rok 1997. Bieda daje o sobie znać, a w dodatku przez miasteczko, gdzie rozgrywa się akcja, przeszła powódź. Ludzie wystawili na zewnątrz swoje meble i suszą swój skromny dobytek. Tym razem do **Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika **dołącza Magdalena Różczka, która gra policjantkę. Dziennikarze i funkcjonariuszka starają się rozwiązać sprawy, które w ostatnich miesiącach zostały zamiecione pod dywan.

Nie tylko Różczka uzupełniła obsadę nowego „Rojsta”. Jedną z ról w serialu odgrywa Krystian Pesta. Torunianin jest tajemniczym recepcjonistą w hotelu, w którym mieszka policjantka, którą gra wspominana już Magdalena Różczka. Dla 28-latka to już kolejna rola w dużej produkcji.

Wcześniej pochodzący z Torunia Pesta grał między innymi w „Belfrze”, „Jak zostałem gangsterem”, „Kruku” czy innej produkcji Netflixa „1983”.

Akcja serialu toczy się pod koniec lat 90. Producenci zadbali o wszystkie szczegóły, więc w serialu możemy usłyszeć hity z końcówki XX wieku - np. piosenki torunianina Grzegorza Ciechowskiego jak „Tak… Tak… To ja” czy „Nie pytaj o Polskę”.

Serial „Rojst ’97” można oglądać na platformie „Netflix”. Drugi sezon składa się z sześciu odcinków - każdy z nich ma po 50-60 minut.