Do bardzo groźnej sytuacji w zakładzie pracy w Toruniu doszło ponad dwa tygodnie temu - 19 czerwca 2021 roku, jednak policjanci nie poinformowali o nim lokalnych i regionalnych mediów. O tym zdarzeniu dowiedzieliśmy się dopiero z comiesięcznego raportu Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy.

Okazuje się, że wypadkowi uległ jeden z pracowników zakładu produkcji wyrobów z włóknin w naszym mieście. Do nieszczęścia doszło ok. godz. 03:20. Inspektorzy zdradzają, że drastyczne sceny rozegrały się, gdy podczas obsługi zgrzeblarki mężczyzna włożył lewą rękę w niezabezpieczoną przestrzeń elementów mechanizmu hamulcowego maszyny.

W trakcie wykonywania tych czynności pochwycony został środkowy palec dłoni poszkodowanego. Ostatecznie w wyniku zaistniałej sytuacji nastąpiła amputacja części palca mężczyzny. Inspektor pracy zakwalifikował to zdarzenie jako ciężki wypadek.

Z raportu PIP wynika również, że w czerwcu na terenie województwa doszło do sześciu zdarzeń, w wyniku których śmierci poniosły osób wykonujących pracę.