Przed godziną 16:00 doszło do wypadku drogowego w Woli. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca hondą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową 10 motocykliście - poinformowała Monika Grzelak, w-z oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu. Jak się okazało, kierowca suzuki nie miał uprawnień do kierowania. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latka prowadząca auto była trzeźwa.

W powiecie lipnowskim niespełna półtorej godziny wcześniej doszło do wypadku z udziałem pieszej. Na miejscu pojawili się policjanci oraz służby ratownicze. Przy ulicy Wojska Polskiego w Lipnie 68-latka weszła na jezdnię pod nadjeżdżający fiat ducato. Z obrażeniami ciała przetransportowano ją do szpitala. Kierująca pojazdem 23-latka była trzeźwa. Od poszkodowanej pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Sprawę obu wypadków wyjaśniają śledczy pod nadzorem prokuratury. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, trzeźwości i rozsądku.