Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń Plaza zostanie rozbudowane. Chodzi o dodatkowy obiekt.

- W ubiegłym tygodniu doszło do podpisania aktu notarialnego, na mocy którego dokonaliśmy zakupu działki umożliwiającej budowę wolnostojącego budynku handlowego o powierzchni około 3 500 mkw. – informuje Monika Alicka, Dyrektor Najmu i Marketingu ST Plaza Management.

Zarządcy centrum zdradzają, że w dobudowanej części pojawią się nowe marki z kategorii dom i wnętrze. To reakcja na zauważony wzrost zainteresowania klientów asortymentem typu elektronika domowa oraz artykuły związane z wyposażaniem, wykańczaniem czy remontowaniem. - Najemcy ci będą nie tylko doskonałym uzupełnieniem obecnej oferty Centrum, ale także wyjściem naprzeciw potrzebom klientom, które ewoluowały w okresie pandemii - podkreśla Monika Alicka.

Proces zakupowy był długotrwały. Władze „Plazy” czekały też z ostateczną decyzją na powrót klientów do zakupów w sklepach stacjonarnych i unormowanie sytuacji epidemicznej. Teraz dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu inwestycję udało się zrealizować. Dokładne informacje o nowych najemcach nie są jeszcze znane.

Toruń Plaza mieści się przy ul. Broniewskiego w Toruniu. Obiekt został otwarty w listopadzie 2011 roku. To jedno z największych centrów handlowych w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie zajmuje 40 tys. mkw powierzchni użytkowej. Na tym terenie działają butiki, sklepy i punkty usługowe, supermarket Lidl, całodobowa siłownia CityFit, 8-salowe kino Cinema City i wielotorowa kręgielnia Lucky Star.