Tylko dla najtwardszych strażaków. 25 i 26 czerwca Toruń będzie gospodarzem imprezy The FireFit Championships. To strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby zarówno podczas miejscowych zagrożeń, pożarów jak i zajęć doskonalenia zawodowego, w tym przygotowania fizycznego.

Jak zapowiadają organizatorzy, w zawodach wezmą udział strażacy umundurowani w ubrania bojowe, hełmy, buty i rękawice, które spełniają europejską normę EN 469. W przypadku zawodników spoza Unii Europejskiej umundurowanie musi spełniać normy obowiązujące w ich kraju.

The FireFit Championships to dobre widowisko dla kibiców i ogromny wysiłek dla strażaków. Na Rynku Nowomiejskim stanie dużych rozmiarów konstrukcja, na którą będą się wspinać zawodnicy. Jedna z konkurencji polega na wejściu na wieżę z pakietem wężowym ważącym 19 kg. Wśród zadań jest także przeciąganie tyłem manekina o wadze 80 kg na dystansie 30 metrów.

Dwudniowe zawody z udziałem najtwardszych strażaków świata rozpoczną się 25 czerwca o godz. 11:00 (wcześniej potwierdzenie udziału w zawodach). Na ten dzień zaplanowano starty indywidualne. Potem nastąpi ceremonia otwarcia Mistrzostw. Z kolei 26 czerwca przewidziano tandemy, sztafety i starty indywidualne o Puchar Prezydenta Miasta Torunia. O 17:00 odbędzie się ceremonia zakończenia Mistrzostw.