W miniony weekend w Raszynie odbyły się XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w podnoszeniu ciężarów w Raszynie. W zawodach wzięło udział 170 zawodników. Wśród nich Furmaniuk, który w kategorii wiekowej 40-45 lat i wagowej do 109 kg zajął trzecie miejsce. W dwuboju policjant uzyskał wynik 230 kilogramów (105 w rwaniu i 125 w podrzucie). To nie jest przypadek, bo mundurowy pasjonuje się tym sportem od najmłodszych lat. W szkole średnie należał do klubu sportowego w Bujnach pod Piotrkowem Trybunalskim. Prowadził go jego wujek Henryk Furmaniak. Mundurowy trenował podnoszenie ciężarów przez dziewięć lat.

Trzy lata temu policjant wrócił do uprawiania tej dyscypliny. W 2019 roku, pół roku po wznowieniu, treningów zdobył złoty medal MP. Na co dzień jego trenerem jest Damian Sikorski z bydgoskiej Zawiszy. Również 14-letni syn Furmaniuka, Antek, zajął się tą dyscypliną i ma już pierwsze sukcesy.