- Biblioteka Londynek, bo mam nadzieję, że tak od dzisiaj zaczniemy ją nazywać, jest kolejnym etapem w drodze rozwojowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy - powiedział dyrektor WiMBP Krzysztof Gonia. Do tej pory zmodernizowano 8 filii. Ta otrzymała 190 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wniosek był na 500 000 zł, więc przy projekcie zrezygnowano z pomocy architektów. - To, co państwo tutaj widzicie, to zaangażowanie pracowników naszej biblioteki. Polegaliśmy na ich wieloletnim doświadczeniu - zauważył dyrektor. Podziękował miastu oraz urzędowi marszałkowskiemu za zaangażowanie w inwestycję.

IMG_20210617_111308

- Biblioteka Londynek zostaje otwarta po rewolucjach Krzysztofa Goni - stwierdził Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego. - Nawiązuje do znanego państwu programu telewizyjnego, bo zmieniło się tu prawie wszystko. Ta rewolucja w tej bibliotece pokazuje, w którym kierunku powinno przyspieszyć bieg czytelnictwo - dodał. W filii znajdą się trzy strefy: dla dzieci, młodzieży i seniorów. Nowością jest możliwość wzięcia udziału w grach VR (wirtualna rzeczywistość) i planszowych. - Takie miejsca jak to skracają drogę Polaków, mieszkańców Bydgoszczy, a w końcu tej dzielnicy, do książki - uważa Ostrowski, który choć literatury tam nie brakuje, przekazał w prezencie kierowniczce biblioteki także kilka nowych pozycji.

Magdalena Zdończyk, dyrektor Biura Kultury Bydgoskiej, podziękowała w imieniu prezydenta Rafała Bruskiego i zastępczyni prezydenta Iwony Waszkiewicz dyrektorowi WiMBP nie tylko za tę inicjatywę, ale też na rzecz poprawy infrastruktury innych filii bibliotecznych w mieście. - Lubię ten budynek i mam nadzieję, że zaczynam tym zarażać moją nową koleżankę, Agnieszkę Cesarz, z którą czuję, że tutaj po raz pierwszy stanowimy prawdziwy team - powiedziała kierownik filii przy Pomorskiej Anna Wilczyńska-Kubiak. - Budynek lubimy za to jak wygląda i lubimy ludzi, z którymi tu pracujemy. Warto dla nich coś robić. Będziemy chcieli wykorzystać optymalnie wspaniałe warunki - zapewniła.