31 maja br. ok. godz. 18:40 na rondzie Czadcy w Toruniu, które znajduje się przy zajezdni MZK doszło do wypadku. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, 38-letni kierowca osobowego Fiata Doblo jadąc ul. Wielki Rów w kierunku Szosy Chełmińskiej potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejazd dla rowerów.

W wyniku tego zdarzenia 48-latka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Niestety, lekarzom nie udało się jej uratować. Kobieta była cenionym stomatologiem - swoich pacjentów przyjmowała w placówce przy Szosie Chełmińskiej 254 na toruńskich Wrzosach.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku na rondzie Czadcy. Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu (ul. Grudziądzka 17, tel. 47 754 26 07 lub 112).

- W szczególności prosimy o kontakt kierowców bądź pasażerów pojazdów jadących ul. Wielki Rów w kierunku ronda Czadcy, które w chwili zdarzenia zatrzymały się przed przejściem dla pieszych oczekując na wjazd na rondo - mówi asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Dodajmy, że kierowca Fiata Doblo, 38-letni mężczyzna był trzeźwy.