Allegro postawi w Toruniu automaty paczkowe zasilane odnawialnymi źródłami energii. To oznacza, że będą przyjazne dla środowiska. Pierwsze takie urządzenia pojawiły się już w Poznaniu i Warszawie, w ciągu najbliższych dni staną także w Toruniu.

- Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy w tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1 500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej - zapowiada Grzegorz Czapski, Business Development Officer at Allegro.

Allegro informuje, że prowadzi konsultacje z ruchami miejskimi, organizacjami zrzeszającymi osoby z niepełnosprawnościami, ekspertami oraz przedstawicielami samorządu terytorialnego, aby zaprojektować sieć odpowiadającą na lokalne potrzeby.

- Na wszystkie nasze inicjatywy biznesowe patrzymy przez pryzmat odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju - wyjaśnia Marta Mikliszańska, Head of Public Affairs and Sustainability w Allegro.

Paczkomaty będą wyposażone także w czujniki jakości powietrza - pomiary będą udostępniane. Tam, gdzie będzie to możliwe, przednia strona maszyny zostanie pokryta roślinami o powierzchni ok. 10 m kw.