Gmina Lubicz przekazała plac pod budowę nowej sali gimnastycznej przy szkole w Lubiczu Dolnym - Mieszkańcy już od wielu lat zabiegali o tę inwestycję. Rozumiem ich potrzebę i uważam ją za ważną - mówi wójt Marek Nicewicz.

Obiekt powstanie przy szkole w Lubiczu Dolnym. To długo wyczekiwana inwestycja. Teraz lekcje WF-u odbywają się w oddalonej o kilkaset metrów remizie OSP. Za kilkanaście miesięcy dzieci i młodzież z tej placówki zyskają w pełni wyposażoną nową halę sportową. Inwestycja obejmuje również budowę łącznika i wszystkich niezbędnych pomieszczeń socjalnych - toalet (w tym dla niepełnosprawnych) natrysków, szatni, pomieszczeń trenerskich i magazynu sprzętu. Wszystko ma w sumie zajmować 420 m kw. powierzchni.

Oczywiście najważniejsza cześć to miejsce, gdzie będą odbywać się ćwiczenia, czyli: boisko do koszykówki wielkości 20 m x 11 m, a także boisko do siatkówki – 18 m x 9 m - wyposażone w słupki z regulacją zawieszenia siatki, co umożliwi wykorzystanie ich także do gry w badmintona oraz tenisa oraz mata do judo o wymiarach 10 m x 10 m. Nie zabraknie drabinek, ławek gimnastycznych, równoważni i innych sprzętów wykorzystywanych w czasie zajęć.

Budową nowej sali zajmie się Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu. Prace rozpoczną się za kilka dni od robót ziemnych. – Chcielibyśmy, aby sala była gotowa do końca czerwca przyszłego roku, po to, aby w wakacje załatwić wszelkie niezbędne formalności i od września 2022 r. oddać obiekt do użytku – mówi Dorota Pruszyńska, p.o. kierownika Referatu Inwestycji.

Budowa sali w Lubiczu Dolnym zostanie w pełni sfinansowana z budżetu gminy Lubicz i będzie kosztowała ponad 2 mln zł. Warto dodać, że wykonawca poinformował, iż miejsce budowy zostanie zabezpieczone w taki sposób, aby nadal można było korzystać z istniejącego „orlika” oraz placu zabaw.