O 18:00 w Bydgoszczy zaplanowano dwa wykłady. W Muzeum Okręgowym przy Gdańskiej 4 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Jak się zdrowo leczyć i nie przedawkować, czyli o lekach na poważnie". Wykład pod tytułem "Leki psychotropowe - korzyści i zagrożenia" wygłosi Maciej Klimarczyk - psychiatra, seksuolog i psychoterapeuta. Jak piszą organizatorzy, nazwa psychotropowe budzi obawy, ale w wielu przypadkach są one nadmierne. Podczas spotkania wyjaśnione zostanie, kiedy takie leki powinny być stosowane.

O tej samej porze zaplanowano wykładu z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki w Galerii miejskiej bwa. "Drewno - połączenie współczesnego projektowania z tradycyjnym rzemiosłem" - o tym będzie opowiadał Paweł Jasiewicz, projektant, który od 2012 roku prowadzi zajęcia na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym samym roku założył studio "Pracownia Jasiewicz", w którym realizuje projekty z zakresu mebli, ceramiki, instalacji przestrzennych, produktu i usług. - W wykładzie przedstawiam subiektywne spojrzenie na projektowanie z perspektywy projektanta rzemieślnika wykorzystującego w realizacjach przede wszystkim drewno. Zaprezentuję przykłady projektowe powstałe w oparciu o doświadczenia warsztatowe, jak i na wiedzy materiałowej i technologicznej - informuje Jasiewicz.

Środa to również kolejny dzień Festiwalu LiterObrazki Wojewódzką i Miejską Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Więcej o nim pisaliśmy tutaj. Dziś odbędą się warsztaty plastyczne z Elizą Piotrowską (16:30 i 17:30) i "Ptasie mobile", czyli zabawa plastyczna z Dominiką Czerniak-Chojnacką (o tych samych godzinach). Na czwartek zaplanowano spotkania "Od Huncwota do Zazuli" z Joanną Rusinek (16:30 i 17:30), "Z Liter - Obrazy" (16:30) oraz "Serduszkowe obrazy" (17:30) warsztaty plastyczne z Magdaleną Mrugowską. Ostatnia szansa na wzięcie udziału w imprezie w piątek, gdy odbędą się warsztaty plastyczne z Agnieszką Żelewską pod hasłem "Domek czarownicy Irenki" oraz włóczkowe warsztaty "B jak Bydgoszcz, B jak Brda" z Anną Salamon (po dwa razy, o 16:30 i 17:30).

Zwieńczeniem środowego wieczoru może być "Koncert z mistrzem" w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. O 19:00 Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis poprowadzi maestro Jerzy Maksymiuk, który świętuje w 2021 roku jubileusz 85. urodzin. W programie wieczoru dzieła m.in. Bacha i Mozarta. Bilety na to wydarzenie, w cenie od 30 złotych, wciąż są dostępne pod tym adresem.