Trwa rozbudowa mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego w Toruniu. To największa drogowa inwestycja w mieście. Prowadzone prace znacznie komplikują życie kierowcom.

Teraz drogowcy zdecydowali się na radykalny ruch. Jak informują miejskie służby, z powodu remontu od 25 czerwca most będzie zamykany w każdy weekend wakacji. Lepiej nie planuje wtedy przejazdu na prawy brzeg Torunia.

Jak precyzują drogowcy, przeprawa ma być zamykana w każdy piątek o godz. 22:00 i otwierana w każdy poniedziałek o godz. 5:00. Objazd zostanie wytyczony mostem gen. Elżbiety Zawackiej. Zakończenie weekendowych prac na moście planowane jest na 31 sierpnia.

Co istotne, nadal "stara" przeprawa będzie dostępna zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Niezmotoryzowani mogą już od pewnego czasu korzystać z nowego ciągu pieszo-rowerowego.

Przypomnijmy, że rozbudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu rozpoczęła się 28 kwietnia ub. roku. Cała inwestycja jest warta 122 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że zakończy się pod koniec 2021 roku.