Dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie w niedzielę około 4:30. Chwilę wcześniej mieszkanie pokrzywdzonego opuściło dwóch znajomych, którzy razem z nim oglądali finał Ligi Mistrzów. Spotkanie być może nie było zbyt pasjonujące, ale mężczyźni zapewnili emocjonującą dogrywkę. Mieszkaniec Golubia-Dobrzyna po ich wyjściu zauważył, że w jednej z szaf oderwana jest kłódka, a w środku nie ma też cennej zawartości.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego chwilę po zgłoszeniu na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który przypomniał jednego ze sprawców. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Po kilkuset metrach udało się go zatrzymać, choć próbował jeszcze ukryć się w krzakach. Podczas zatrzymania potwierdziło się, że 36-latek jest jednym ze sprawców. Drugiego, 58-latka, zatrzymano po kilku minutach.

Podczas zatrzymania mężczyźni mieli przy sobie cały, podzielony łup. Z szafy znajomego zabrali 17 tysięcy złotych. Po nocy spędzonej w areszcie 36 i 58-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione pieniędzy wróciły do właściciela.